Kino w Kuchni

Projekty zrealizowane

Kino w Kuchni

Seans filmowy połączony z dyskusją, gotowaniem na żywo i degustacją w atmosferze wspólnej, dobrej zabawy.
Premierowy projekt artystyczny „Kino w kuchni” łączy w sobie kilka elementów kultury – od sztuki filmowej, przez sztukę kulinarną w wykonaniu mistrzów kuchni, po świadomą degustację posiłku.

Opracowany jest w taki sposób, by projekcji filmów z różnych części świata, tematycznie związanych z kuchnią, towarzyszył pokaz kulinarny na żywo, zakończony degustacją mistrzowskiego posiłku w wykonaniu jednych z najlepszych szefów kuchni działających w Krakowie.

Projekcjom towarzyszy wykład wprowadzający w tajniki kulturowe danego kraju, dyskusja oraz edukacja łącząca sztukę filmową z kulinarną.

Łączenie sztuki filmowej z kulinarną doprowadziło do wytworzenia nowego gatunku – kina kulinarnego, cieszącego się ogromnym powodzeniem na międzynarodowych przeglądach i festiwalach filmowych. Wybrane pozycje to zarówno kinowe sukcesy znakomitych reżyserów z doskonałą obsadą, jak też obrazy niszowe, nigdy w Polsce nie wyświetlane.

Projekt umożliwia poznanie innych kultur i stylów życia. Sztuka kulinarna staje się tu wyzwaniem artystycznym z pogranicza różnych doznań zmysłowych i jednocześnie kulturowych, bardzo głęboko zakorzenionych u podstaw naszych tradycji narodowych i mentalnościowych.

MBlaszczyk